Πρωταθλητές της Κυριακής.

karim

Μετά την πρωταθλήτρια ΑΕΚ,  της  Κυριακής  της 19ης Φεβρουαρίου 2017, σήμερα είχαμε και τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ της Κυριακής της 5ης Μαρτίου 2017. Το τι ακούγετε και γράφετε για τον Ολυμπιακό μετά από της ήττες του από την ΑΕΚ με 1-0 και τον ΠΑΟΚ με 2-0 δεν έχει προηγούμενο. Οι δημοσιογράφοι που δεν συμπαθούν τον Ολυμπιακό είναι ή άσχετοι ή………….. Ή και τα δύο. Γράφουν ασυναρτησίες και ασκούν κριτική καφενείου. Εγώ έχω να πω το εξείς. Και στα δύο παιχνίδια οι ερυθρόλευκοι ναι μεν δεν δημιούργησαν ευκαιρίες αλλά δεν δέχτηκαν και ευκαιρίες από τους δύο δικεφάλους. Δεύτερον . Και τα δύο ντέρμπυ κρίθηκαν στην λεπτομέρεια και στην τύχη. Θυμηθείτε το γκολ καραμπόλα που έβαλε η ΑΕΚ, αλλά και το σημερινό πρώτο τέρμα του ΠΑΟΚ που προήλθε από στημένη φάση και ενώ στο πρώτο ημίχρονο έχασε μοναδικό τετ α τετ ο Αρσαριφαντ. Και τρίτο και σπουδαιότερο. Ρε καλόπαιδα. Εδώ ο γαύρος έφτασε να χρησιμοποιεί τα εκτός έδρας ντέρμπυ του στην Ελλάδα , σαν παιχνίδια προετοιμασίας για τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις . Και εσείς αντί να δείτε την σκληρή πραγματικότητα, αναλώνεστε στο να βγάζετε χολή και κόμπλεξ. Ήμαρτον ρε. Και τον Μάιο θάνε ωραία με την κούπα στον Περαία. Καλόν ξύπνιο γατάκια.

ΥΓ. Πρέπει πάντως να είμαστε η μοναδική ομάδα στον κόσμο που τρώει το ίδιο γκολ από την ίδια ομάδα την ίδια χρονιά. Μιλάω για το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ που είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που έβαλαν οι Θεσσαλονικείς στο Φάληρο, στο παιχνίδι του πρώτου γύρου. Κόρνερ, σέντρα στο πρώτο δοκάρι κεφαλιά ο Μαλεζάς, απόκρουση του τερματοφύλακα και στην επαναφορά ένας αντίπαλος παίκτης σκοράρει. Μετά από αυτό σταματάω την οιαδήποτε κριτική. Πονάει το μυαλό μου.

This entry was posted in Αθλητικά. Bookmark the permalink.